Program Andělský strom

Program Andělský strom – www.andelskystrom.cz

DARUJME RADOST DĚTEM, KTERÉ MAJÍ RODIČE VE VĚZENÍ

DARUJME VÁNOČNÍ DÁREK

PODROBNÉ INFORMACE NA NAŠICH NOVÝCH STRÁNKÁCH: www.andelskystrom.cz a www.detiveznu.cz

Pro mnohé děti vězněných rodičů jsou Vánoce těžkým obdobím. Odloučení od rodiče, smutek a obavy z budoucnosti, vzpomínky na Vánoce, kdy byl rodič ještě doma… Rodiny odsouzených se často ocitají v těžkých sociálních situacích. Ztráta příjmu vězněného rodiče či exekuce pro trestnou činnost odsouzeného.  Matky s dětmi se potýkají s existenciálními potížemi, nezřídka se musí stěhovat na ubytovny či do azylových domů. Je pro ně těžké zajistit základní životní potřeby svým dětem a Vánoce jsou pro ně obzvlášť stresujícím časem. Čas, kdy má být rodina pohromadě, čas, kdy si spolu sednou ke štědrovečernímu stolu a společně rozbalují dárky pod stromečkem, bývá pro tyto rodiny bolestným. Z minulých let víme, že si mnohé rodiny nemohou dovolit slavnostní večeři, ani vánoční stromeček, natož vánoční dárky.

Posláním vánočního dárku do takovéto rodiny ukazujeme Boží lásku a soucit v praxi. Společně s dárkem k nim putuje poselství, že na ně někdo myslí, že nejsou zapomenuty, že nejsou společností odepsaní. Děti se radují z dárku a dopisu od svého rodiče z vězení, který je k dárku přiložen. Rodiny jsou dojaté dobrotou a láskou, kterou jsou skrze projekt Andělský strom zahrnuty. Přináší jim naději a sílu do dalších dní.

I VY SE MŮŽETE ZAPOJIT, JE TO JEDNODUCHÉ

Sdělte nám počet dárků, které můžete zajistit.  Zašleme vám konkrétní přání dětí a další potřebné informace.

Do projektu se můžete připojit i finančním darem, za který budou dárky pro děti pořízeny.

Č. účtu: 243511614/0300 

Kontakt: secretary@prisonfellowship.cz, 730 575 418 (Žaneta Dvořáčková)

Děkujeme, že s námi pomáháte!


Dobrý den,

       na úvod mého dopisu vás všechny ve vaší organizaci srdečně zdravím a zároveň se omlouvám, že vás obtěžuji, ale chci vám poděkovat za splněná přání. Před pár dny jsem měl návštěvu, na kterou přijela má družka a mé dvě úžasné děti, které spolu máme. Abych řekl pravdu, tak celá tato návštěva byla taková jiná, spokojenější. Nejprve jsem si myslel, že to dělá to vánoční období, ale to jsem nakonec zavrhl, protože kdo by chtěl trávit Vánoce ve vězení a pak mi má družka řekla o vás. Řekla mi, že jí volala nějaká hodná paní z vaší organizace a ptala se, co by si přála pro děti k Vánocům. Také mi má družka řekla, že celý tento tel. hovor nejprve brala jako žert, protože si myslela, že si z ní někdo pouze hloupě vystřelil. Ale když jí pak přišel poukaz na velké balení plen a pak ještě jeden dárek, pro našeho staršího syna, tak se štěstím rozplakala. Víte, má družka je strašně hodná a obětavá žena a díky mému hloupému uvěznění to má velice složité a těžké. Ona to skoro ani nepřizná, ale žijeme spolu 10 – let, takže již poznám, že je všechno špatně. Ani netušíte, jak moc se trápím, a chtěl bych své rodině pomoci, ale tady se mi moc možností nenabízí. Už jsem napsal několik žádostí, aby mě zde zařadili do práce, abych své družce mohl aspoň trochu přispívat na domácnost, zatím jsem neuspěl, přesto že jsem úplně zdráv a práce tu je. No nic, že jsem ve věznici za to si mohu úplně sám.

Chci vám hlavně poděkovat za vaši dobrosrdečnost a ochotu, protože díky vašemu šlechetnému jednání jste učinili šťastnými minimálně dvě osoby, moji družku a mého 4 – letého syna, za což jsem Vám velmi vděčný a mnohokrát vám za to děkuji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *