Den s Dítětem: nový projekt MVS

Ve dvou věznicích budou mít letos přihlášení tatínci příležitost strávit celý den se svými potomky. Program Den s dítětem, který jsme pro ně připravili, má přinést krásné zážitky, ale také ukázat, jak lze v rodině kvalitně trávit společný čas.

Návštěva věznice není příjemnou záležitostí ani pro dospělého člověka, natož pro děcko. Rodiny se scházejí někdy ve značném stresu a pociťují bolest z dalšího odloučení a nemožnosti být spolu, řešit vše společně. Děti vnímají tuto situaci obzvlášť těžce a poznamenává je na celý život. I ony jsou pak v ohrožení, že se pro ně věznice stane součástí jejich života.

Projektem Den s dítětem se snažíme tento kruh prolomit. Jak bude probíhat? Ve vybraných věznicích se sejdou skupiny odsouzených tatínků a jejich rodin. Bude to vždy 8-12 rodin, které stráví společně celý den hrami, soutěžemi, koncertem, výtvarným vyjádřením, rodinným popovídáním, ale také společným vařením a stolováním.

Chceme, aby si děti den opravdu užily a měly z cesty za tatínkem radost, aby si maminky odpočinuly a aby všichni prožili ochutnávku budoucí radosti, která je může čekat, když vezmou věci dobře do svých rukou.

Udržet rodinu pohromadě

Dne s dítětem se budou účastnit velké skupiny dobrovolníků, ať už hudebníků, pedagogů nebo poradců. Programem bude provázet zkušený moderátor a jednotlivé soutěže a sporty na sebe budou citlivě navazovat tak, aby se všichni cítili dobře.

V zahraničí, odkud jsme model převzali, mají tyto rodinné dny velký ohlas. Udržují rodiny uvězněných pohromadě a dávají jim velkou naději, že i roky odloučení lze zvládnout.

Projekt Den s dítětem podpořilo stejně jako předchozí dva projekty i Ministerstvo spravedlnosti a Vězeňská služba.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *