Zpráva z věznice

Den s dítětem“ ve Věznici Jiřice dne 15.9.2018
JIŘICE 17. září (VSČR) – V návaznosti na koncepci českého vězeňství do roku 2025, kde je kladen důraz na podporu soudržnosti rodin odsouzených ve výkonu trestu odnětí svobody (dále jen „VTOS“ ) a hledání nových cest podpory rodin, připravilo Mezinárodní vězeňské společenství (dále jen „MVS“) celodenní program pro odsouzené a jejich rodiny ve Věznici Jiřice v rámci projektu, jehož je MVS nositelem.

Den s dítětem byl určen odsouzeným , jejich rodinám a hlavně jejich dětem ve věku od 4-14 let. Rodiny se sešly ke společně trávenému času v 9,00 hodin ráno a krátce poté byl oficiálně zahájen společný program.

Program obsahoval společenské a sportovní hry a týmové soutěže otců s dětmi, soutěže dětí, koncert, malování, společné grilování a stolování rodin, odborné poradenství dle potřeb partnerek a mnohé další. Čas zbyl i na chvíle, kdy si rodiny mohly v klidu pohovořit.

Za soutěže byly děti hojně odměňovány a každý člen rodiny měl možnost zažít radost a uvolnění jako malou ochutnávku budoucí radosti, která rodiny čeká po návratu odsouzených z výkonu trestu. Pro rodiny byl zajištěn nejen krásný program, ale i celodenní pohoštění, několik svačin a oběd. Program se uskutečnil v okrasné zahradě věznice a byl veden zkušenými pedagogy, moderátory a hudebníky.

Na závěr lze konstatovat, že celá akce se shledala s pozitivním ohlasem a to nejen ze strany rodin odsouzených, ale i ze strany vězněných otců rodin.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *